Porady

Jeśli sądziliście, że olejki zapachowe są przeznaczone jedynie do kominków aromaterapeutycznych i tylko w ten sposób ich używaliście, mamy dla Was wspaniałą wiadomość! Olejki mają cały szereg innych, równie przyjemnych zastosowań. 
 
1. Pranie świeże na dłużej
Dodajcie kilka kropel ulubionego olejku do proszku, lub płynu do płukania, jeśli także go używacie. Olejki długo utrzymują się na tkaninach, więc subtelna woń będzie Was otaczała nawet przez kilka dni! Nie przesadźcie jednak z ilością - ponieważ olejki to stężone koncentraty, wystarczy około 6-7 kropel.
2. Gdy trudno zasnąć
 Kilka kropel  olejku o zapachu lawendy na rogu poduszki, z pewnością ułatwi Ci sen. Aromat lawendy ma udowodnione działanie relaksujące i kojące, dlatego olejki o tej nucie zapachowej sprawdzają się przy problemach z bezsennością, oraz ogólnym rozdrażnieniu. Działanie stricte aromaterapeutyczne, przypisuje się wprawdzie jedynie olejkom eterycznym, stanowiącym naturalne wyciągi z roślin, warto jednak wypróbować także olejek zapachowy - charakterystyczny, ziołowy aromat lawendy, sam w sobie jest świetnym środkiem odprężającym! Wystarczą 3-4 krople.
3. Dom pachnący świeżością
Uwielbiamy zapach czystego, idealnie wysprzątanego domu. Ty pewnie też. Nic jednak nie psuje tego efektu bardziej, niż nieświeży, przykry zapach, jaki wydobywa się z wnętrza odkurzacza. Jest na to prosty sposób! Rada dla posiadaczy standardowych odkurzaczy: wacik kosmetyczny (do demakijażu)  nasącz obficie olejkiem o wybranym zapachu i przed rozpoczęciem sprzątania, wciągnij go do wewnątrz urządzenia. Rada dla posiadaczy odkurzaczy na wodę: do pojemnika z czystą wodą, dodaj kilkanaście kropel olejku i rozpocznij sprzątanie. Ten prosty zabieg sprawi, że powietrze wydmuchiwane przez odkurzacz, będzie świeże i pachnące i już nic nie zepsuje Ci humoru!
Jeśli oprócz ładnego aromatu, zależy Ci też na oczyszczeniu powietrza z bakterii i wirusów, wykorzystaj olejek eteryczny, np. z drzewa herbacianego, cytryny czy sosny.

Aby zapewnić Państwu najwyższą jakość usług, sklep Aromat używa plików cookies. Klikając Akceptuję lub korzystając ze strony, wyrażają Państwo zgodę na zamieszczanie plików cookies na Państwa komputerze. Zmiany ustawień można dokonać w każdej chwili. Dowiedz się więcej